Fotomeditace - kurz tvůrčí fotografie

Termín konání: 0. 0. - 0. 0. 0000

Cena kurzu 6 000 Kč
do košiku

Cena kurzu je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (celopenze).


Kód kurzu: 0
Termín kurzu: zahájení kurzu 0. 0. - ukončení kurzu 0. 0. 0000
Kategorie kurzu: Letní kurz

Lektor: Ing. Petr Zatloukal,

Lektor Ing. Petr Zatloukal vyučuje na katedře PdF Univerzity Palackého v Olomouci fotografii a počítačovou grafiku. Letní kurz proběhne v Kozově, v hotelu Valáškův grunt. Kozov je malá vesnice, část obce Bouzov v okrese Olomouc. Nachází se asi 2,5 km na západ od Bouzova. Kurz - workshop je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé fotografy.

o V letním fotografickém workshopu se budeme věnovat krajinářské fotografii se zaměřením na celkový pohled do krajiny, na charakteristiku krajiny a na objekty v krajině. Budeme však také vyhledávat krajinné detaily a portrét krajiny.

o Další obsáhlou oblastí bude fenomén nalezeného zátiší, do kterého budeme pronikat zejména při návštěvách mystických interiérů, o které není v této oblasti bouzovska nouze. Pro ty, kteří inklinují spíše k živé fotografii, se zde nabízí možnost dokumentování mnoha témat spojených s životem lidí v této krajině….

o Budeme se věnovat manipulované noční fotografii a to pomocí různých světel a také fotografii portrétu v ateliéru či v krajině.

o Tvůrčí fotografie – fenomén světla, stylizace, sebevyjádření (myšlenka, pocit), nebýt svázán konvenčními pravidly.

o Nalezené motivy, inscenovaná fotografie

o Subjektivní fotografie – subjektivní dokument, autentičnost okamžiku a pocitu

o Výrazové prostředky – skladba obrazu, kompozice, zlatý řez jen jako obecná zákonitost, práce s neostrostí, pohybová neostrost, akční motiv v krajině, vstup autora do obrazu.

Doporučené vybavení: digitální fotoaparát, polarizační filtr, nezbytný bude i stativ a další příslušenství k fotoaparátu. Návody (manuály) k fotoaparátům si vezměte sebou. Převážně se bude pracovat se stativem. Vezměte si sebou pevnou obuv a oblečení do přírody a větší deštník ! Chodí se fotografovat za každého počasí.

praktická část – tématické fotografování v terénu (dopředu domluvené lokality), fotografování v interiérech (staré historické objekty), atd.

teoretická část - blok přednášek se zaměřením na techniku (určení správné expozice, korekce expozice, multi-expozice, expozice dlouhými časy, ISO, WB, RAW-formát, digitální úpravy: korekce, transformace, retuše, montáže atp.)

konzultace - nafocený materiál z každého dne se bude večer promítat, společně komentovat, srovnávat, vybírat, vytvářet cykly, hodnotit, upravovat a nejlepší fotografie ze dne se vytisknou a vystaví. Pro začátečníky je k dispozici instruktor Mgr. Josef Piskač (poradenská služba).

Ubytování: je ve dvoulůžkových pokojích (WC, sprcha, umyvadlo, ručníky)

Stravování: penze – snídaně, oběd, večeře

Cena kurzu: je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (kurzovné + ubytování + penze)


domů  |  náplň kurzů  |  lektoři  |  technické informace  |  fotogalerie  |  odkazy a partneři  |  kontakt

Centrum KRUH Uničov - Alternativní medicína - Masérské kurzy - Zájmové kurzy - Semináře esoteriky a masérských technik