KURZ FOTOGRAFIE V PLENÉRU

Termín konání: 1. 7. - 7. 7. 2021

Cena kurzu 7 300 Kč
do košiku

Cena kurzu je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (celopenze).


Kód kurzu: 2
Termín kurzu: zahájení kurzu 1. 7. - ukončení kurzu 7. 7. 2021
Kategorie kurzu: Letní kurz

Lektorem kurzu je Ing. Petr Zatloukal. Asistent Dušan Uhrík - fotografování a poradenská služba pro začátečníky. Emil Tříska technik a tisk fotografií. Workshop je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé fotografy. Zahájení ve čtvrtek v 16 hodin, ukončení ve středu 12 hodin.

Lektorem kurzu je Ing. Petr Zatloukal. Asistent Dušan Uhrík - fotografování a poradenská služba pro začátečníky. Emil Tříska technik a tisk fotografií. Workshop je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé fotografy.


· V letním fotografickém workshopu se budeme věnovat krajinářské fotografii se zaměřením na celkový pohled do krajiny, na charakteristiku krajiny a na objekty v krajině. Budeme však také vyhledávat krajinné detaily a portrét krajiny.

· Další obsáhlou oblastí bude fenomén nalezeného zátiší, do kterého budeme pronikat zejména při návštěvách zajímavých, až mystických interiérů, o které není v této oblasti nouze. Pro ty, kteří inklinují spíše k živé fotografii, se zde nabízí možnost dokumentování mnoha témat spojených s životem lidí v této oblasti.

· Budeme se věnovat základům manipulované noční fotografii a to pomocí různých světel a částečně fotografii portrétu.

· Na příkladech vašich fotografií se budeme věnovat fenoménu světla, stylizace, sebevyjádření (myšlenky, pocitu) a tomu jak nebýt svázán konvenčními pravidly.

· Pokusíme se nacházet neživé motivy, ale také objevovat pravidla inscenovaná fotografie

· Při návštěvě blízkých měteček se ponoříme do tajů živé fotografie – subjektivního dokumentu a autentičnosti okamžiku.

· Z oblasti výrazových fotografických prostředků si osvětlíme základní pravidla skladby obrazu, kompozice, práce s neostrostí a pohybovou neostrost, perspektivou, akčními motivy v krajině, případně vstupem autora do obrazu.

Doporučené vybavení: vlastnídigitální fotoaparát, polarizační filtr, nezbytný bude i stativ a další příslušenství k fotoaparátu. Návody (manuály) k fotoaparátům si vezměte také sebou. Převážně se bude pracovat se stativem. Dále doporučujeme vzít sebou notebook s programem pro úpravu fotografií ten den pořízených.

Vezměte si sebou pevnou obuv a oblečení do přírody a větší deštník! Fotografování probíhá za každého počasí.


· praktická část - tematické fotografování v terénu (dopředu domluvené lokality), fotografování v interiérech (staré historické objekty), atd.

· teoretická část - blok přednášek se zaměřením na základy techniky (určení expozice, korekce expozice, expozice dlouhými časy, ISO, WB, RAW-formát, základy postprocesu.

· odpolední kino - promítání filmů o významných fotografech (pro vaši další inspiraci)

· večerní konzultace vaše nafocené snímky z každého dne (osobní výběr každého účastníka) se budou večer promítat a lektor provede rozbor. Dojde k přirozené společné diskuzi, ze které vyplyne od každého autora jedna fotografie pro tisk a následnou výstavu.Ubytování: je ve dvoulůžkových pokojích (WC, sprcha, umyvadlo, ručníky)

Stravování: polopenze – snídaně formou bufetu, dvouchodová večeře

    Cena kurzu: je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (kurzovné + ubytování + polo penze). Snídaně formou bufetu.


domů  |  náplň kurzů  |  lektoři  |  technické informace  |  fotogalerie  |  odkazy a partneři  |  kontakt

Centrum KRUH Uničov - Alternativní medicína - Masérské kurzy - Zájmové kurzy - Semináře esoteriky a masérských technik