Workshop kresby a malby krajiny - plenér

Termín konání: 1. 7. - 7. 7. 2021

Cena kurzu 7 300 Kč
do košiku

Cena kurzu je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (celopenze).


Kód kurzu: 3
Termín kurzu: zahájení kurzu 1. 7. - ukončení kurzu 7. 7. 2021
Kategorie kurzu: Letní kurz

Lektorka kurzu Mgr. Lenka Kučerová, malířka, pedagožka, řezbářka, ilustrátorka, členka Unie výtvarných umělců Olomoucka, členka Unie výtvarných umělců České republiky. Kurz - workshop je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Zahájení ve čtvrtek 16 hodin, ukončení ve středu 12 hodin. Penzion "Slatina", Lázně Lipová. 4. ročník kurzu.


Lektorka kurzu Mgr. Lenka Kučerová, malířka, pedagožka, řezbářka, ilustrátorka, členka Unie výtvarných umělců Olomoucka, členka Unie výtvarných umělců České republiky. Kurz - workshop je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé výtvarníky.

Cena kurzu zahrnuje: ubytování, polopenzi, výuku a veškerý výtvarný materiál - štětce, barvy, podložky, ředidla, média, oleje, pastely, plátna, tužky, plastické pryže, laky, uhly, rudky, výkresy, kartony, fixativy.


Program kurzu:

· Černobílá kresba v plenéru, vysvětlení a seznámení s výtvarným materiálem, seznámení se zásadami a postupem kresby, výběr motivu, fotografování, volba výřezu, stínování, šrafura, modelace světlem, vzdušná perspektiva, vyjádření prostoru a objemu, skicování, kompozice, zaměření na celek, detail a volnou přírodu

· Barevná kresba v plenéru, převedení motivu, výřez z motivu krajiny, volba rukopisu, barevné vyjádření dojmu, pocitu z krajiny, míchání barev na papíře, suchý pastel, mastný pastel, detail, celek, motiv přírody

· Základy malby, vysvětlení technického postupu práce s akrylovými barvami výstavba obrazu, vhodná kompozice, modelace světel a stínů, práce s detailem, seznámení s nejvýznamnějšími krajináři v historii, inspirace uměleckými směry Impresionismem. Expresionismem, Fauvismem

· Základy olejomalby, seznámení s technickými postupy malby, příprava podkladu, malba olejem, nanášení vrstev, výstavba obrazu, modelace světlem, práce dle kresebné předlohy

· Dokončení krajinomalby, vysvětlení postupu fixace, konečné lakování děl, vernisáž, zhodnocení práce.

· Každý večer budou malířské práce korigovány a hodnoceny. Součástí večerů budou přednášky o vývoji malířského umění doplněné filmy s malířskou tématikou.

· Krajinářský kurz je určen všem, kteří rádi tvoří, hledají relaxaci a chtějí si prohloubit své znalosti. Kurz není omezen věk ani zkušenostmi s malbou. Stačí dobrá nálada a chuť malovat.

· Opět se sejdeme v severnější části Jeseníků a to v oblasti Lipová–lázně, v části Horní Lipová. Místem pobytu bude opět penzion „Slatina“, který poskytuje jak ubytování a stravování, tak také vynikající zázemí (prosklenou učebnu, zahradu, venkovní bazén a wellness).   

· Penzion jsem zvolil jako místo pro strategické výjezdy do okolí – lázně Jeseník, historický Javorník se zámkem Jánský vrch, opuštěné žulové lomy v Žulové, atd.

· Krajinářské malování nemá žádná omezení – kopce a údolí kolem lázní Jeseníku, otevřené roviny směrem na Bílou vodu. Bílá Voda u Javorníka – obec na konci světa (nebo na začátku), její zajímavá historie, klášter, hřbitov řádových sester internovaných do Bílé Vody, tančírna v Račím údolí, a nakonec výlety do Polska, do lázeňského města Zloty Stok.

· Odkazy na danou oblast: www.mestojavornik.cz www.bilavoda.cz   · www.penzionslatina.cz   · www.tancirna.rychleby.cz


Ubytování: je ve dvoulůžkových pokojích (WC, sprcha, umyvadlo, ručníky)

Stravování: penze – snídaně formou bufetu, oběd, večeře

Cena kurzu: je kalkulována včetně hotelového ubytování a stravování (kurzovné + ubytování + polopenze, snídaně formou bufetu).